مایکروسافت زبان طراحی فلوئنت را به iOS، اندروید و وب وارد می‌کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طبق گفته مایکروسافت در کنفرانس بیلد ۲۰۱۹، این شرکت قصد دارد کاربری زبان طراحی فلوئنت را در محیط‌‌های بیشتری گسترش دهد.

فلوئنت دیزاین، زبان طراحی جدید مایکروسافت که تاکنون فقط در پلتفرم ویندوز استفاده قرار می‌شد، از‌این‌پس راهش را به محیط‌‌های بیشتری بازخواهد کرد؛ چراکه در کنفرانس بیلد ۲۰۱۹، مایکروسافت از گسترش این زبان به پلتفرم‌های دیگری نظیر اندروید و iOS و وب صحبت کرده است. 

در‌حالی‌که همین الان نیز برخی از اپلیکیشن‌های موبایلی مایکروسافت عناصری از این زبان طراحی را به‌‌ارث برده‌اند، برنامه‌ی جدید مایکروسافت امکانی فراهم می‌کند تا توسعه‌دهندگان شخص‌ ثالث نیز بتوانند ازطریق ابزار‌ها و منابعی که این شرکت برای آن‌ها تهیه کرده، فلوئنت دیزاین را در ساخته‌های نرم‌افزاری‌شان اجرا کنند.

ردموندی‌ها برای تحقق این هدف، صفحه‌ی کاملا جدیدی تهیه کرده‌اند که تمامی پیش‌نیاز‌ها و آموزش‌های لازم برای به‌کارگیری فلوئنت دیزاین را درون خود جای داده است. شما می‌توانید ازطریق این لینک به‌ صفحه‌ی مذکور دسترسی پیدا کنید. در این صفحه، توسعه‌دهندگان می‌توانند به فونت‌ها و راهنماهای رابط و اصول طراحی آیکون درکنار برخی از ابزارهای اختصاصی دسترسی داشته باشند.

فلوئنت دیزاین / Fluent Design

در گفت‌وگویی که با یکی‌ از اعضای تیم طراحی مایکروسافت در جریان کنفرانس بیلدِ امسال انجام شد، او گفت نباید انتظار تغییرات فوری را در اپلیکیشن‌های موبایل داشته باشیم؛ بلکه درعوض، مایکروسافت به‌دنبال این است تا به اپلیکیشن‌های خود تدریجا در سایر پلتفرم‌ها، انسجام بصری ببخشد. ازاین‌رو، به‌نظر می‌رسد مایکروسافت فعلا عجله‌ای برای پیشبرد سریع زبان طراحی جدیدِ خود ندارد و استفاده گسترده از فلوئنت دیزاین در برنامه‌های بلندمدت ردموندی‌ها قرار دارد.

شما کاربران محترم فکر می‌کنید تأخیر طولانی‌مدت مایکروسافت در به‌کارگیری فلوئنت دیزاین تصمیم درستی است؟ دیدگاه خود را در‌این‌باره با ما به‌اشتراک بگذارید. 


© بهمن 1402، کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه فنی مهندسی سپاهان آی تی میباشد.