کاربردهای SEO در وب سایت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

SEO چیست ؟

کلمه‌ی SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که می‌توان آن را به بهینه سازی برای موتورهای جستجو ترجمه کرد. البته خود سئو هم در فارسی بسیار رایج شده و حتی گاهی ترکیب‌های اضافی و توصیفی و عبارات فعلی (مانند بهبود سئو، سئو کردن، سئو سازی) را نیز با آن می‌سازند و به‌کار می‌برند.

هدف روش های سئو این است که هنگام جستجوی کاربران در گوگل و سایر موتورهای جستجو، این موتورها رتبه‌ی بهتری را به مقاله‌ها و محتوای یک سایت اختصاص دهند.

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است.

سئو درون صفحه چیست ؟ (On Page SEO)

سئو درون صفحه به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و ... مرتبط مي‌شود؛ به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page مي‌شود. اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد. هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

 

سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود؛ اين شامل تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند) متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد.                                     

 

سئو کلاه  سفيد چیست ؟ (White Hat)

در اصطلاحات فني اين حوزه، سئو کلاه – سفيد به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که اين به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران به هيچ وجه نيست. اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود زيرا دليل آن اين است که يا اجراي بلند مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌هاي صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در نتايج موتور‌هاي جستجو استفاده مي‌کند.

سئو کلاه  سیاه چیست ؟ (Black Hat)

به عبارتي ديگر اصطلاح سئو کلاه – سياه اشاره به مجموعه‌اي از دستورات دارد که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا، بکار مي‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود و بکارگيري اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد.

راه های افزایش سئو:

به طور کلی برای افزایش سئو یک سایت دو روش وجود دارد:

1) روش هایی که موتور های جسنجو آن را تایید نمیکنند و به سئو کلاه سیاه معروفند.در صورت استفاده ار این روش برای افزایش سئو یک سایت،موتور های جستجو سایت خطاکننده را جریمه و سپس از لیست نتایج جستجوی خود حذف می کنند. به عنوان مثال استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی می تواند باعث افت یک سایت شود.

2) روش های مورد تایید موتور های جستجو که به سئو کلاه سفید معروفند.این روش زمان بر بوده و به صبر و حوصله نیاز دارد.

روش های گوناگونی برای افزایش سئو کلاه سفید وجود دارد اعم از:

استفاده از کلمات کلیدی: در صورت امکان سعی کنید در سایت خود حتما از کلمات کلیدی (که مرتبط با مطلب سایت هستند ) استفاده کنید.خوب است از کلمات معادل انگلیسی هم استفاده کنید.مثل:#هنر،#art

توجه به تگ  title:

موضوعی که موتور های جستجو در نوار جستجو خود نمایش می دهند باید کلماتی کوتاه،مرتبط و با معنی باشند.

توصیفات مناسب در تگ متا:

 تگ متا برای افزایش سئو سایت اهمیت ویژه ای دارد.در این قسمت باید توضیحات مختصر و مفیدی در رابطه با سایتتان بنویسید.(حداکثر 160 کاراکتر)

 استفاده از لینک ها:

سعی کنید تمامی محتوای صفحات را در ی صفحه قرار ندهید و آن ها را با لینک ها به هم ارتباط دهید.

استفاده از گوگل پلاس:

چون صفحات گوگل پلاس نیز مانند صفحات وب سایت های عادی ایندکس می شوند و رنک (امتیاز) میگیرند،بنابراین با بهره گیری از گوگل پلاس می توانید رتبه وب سایت خود را افزایش دهید.

همچنین مقالات ارسال شده شما در گوگل پلاس ایندکس می شوند و در نتیجه کاربر با یک جستجوی ساده وب سایت شما را خواهد یافت

قرار دادن حداقل یک عکس سبک با توضیحات :

 موتور جستجوی گوگل وجود تصاویر در صفحات وب را یک عامل مهم و مثبت در افزلیش رتبه بندی وب سایت میشناسد

عدم کپی برداری:

یکی از مهم ترین مسائل برای افزایش سئو سایت این است که هرگز مطلبی را از سایتی کپی در سایت خود نکنید.

 


© مهر1400 ، کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه فنی مهندسی سپاهان آی تی میباشد.